Bądźcie gotowi !!!
Adwent oznacza przyjście. My nie czekamy na Kogoś, kto ma się dopiero pojawić w naszym życiu. Na Kogoś kto ma to nasze życie zmienić. Bóg ma już teraz swoje przyjście. On przychodzi dzisiaj. Pytanie, czy my w ogóle to Jego (kolejne) przyjście zauważymy?

Nie musisz się jakoś specjalnie przygotowywać na to spotkanie z Jezusem, bo On­­­ przychodzi zwyczajnie, prosto. Bóg jest normalny. Nam się wydaje, że to taka wyidealizowana postać, która nie wiadomo czego od nas chce. A tu nie o to chodzi. Jezus ma swoje przyjście, czyli jest zawsze z Tobą. W codziennych, zwykłych sprawach. Zastanów się, po co robić z Niego zimną figurkę, skoro jest i chce być człowiekiem? Człowiekiem, który Cię kocha, jak nikt inny na świecie. Kocha do szaleństwa! Człowiekiem, który jednocześnie jest Bogiem. Twoim Bogiem. Mało tego ten żywy Bóg sam mówi, że jest czystą miłością. Mówi i udowadnia to. Najpierw przez swoje przyjście na Ziemię w ludzkim ciele, a później przez straszliwe cierpienie duchowe i fizyczne, aż do śmierci na krzyżu i pokonania Złego.
Co ten Adwent ma oznaczać dla Ciebie? A no ma znaczyć tyle, żebyś przestał czekać. A w końcu zauważył w swoim życiu obecność Boga. Masz podejmować ryzyko życia. Masz walczyć o siebie. On już jest. Wpuść Go dzisiaj w te najtrudniejsze, najbrudniejsze i najbardziej bolesne miejsca w swoim sercu, a zobaczysz kim Jezus jest naprawdę. I jaką ma moc. On robi każdego dnia zwykłe cuda w naszym życiu. Może właśnie dziś jest ten czas, żebyśmy te zwykłe cuda w końcu zauważyli i się nimi po prostu ucieszyli?
Darmowe strony internetowe dla każdego